Akademia Futbolu

Akademia futbolu

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku przedszkolnym, które interesują się sportem. Pod okiem fachowego trenera pomożemy przyjemnie spędzić czas na zabawie, a jednocześnie kierunkować rozwój piłkarski.

Opis

Zwracamy uwagę, że na zajęciach dla najmłodszych nie tylko dobrze się bawimy, ale również przygotowujemy podstawy piłkarskie. Dzięki temu młody futbolista będzie gotowy na następne wyzwania piłkarskiego rozwoju.

Naszym celem jest przygotowanie dziecka w poniższych obszarach. Są to kwestie czysto sportowe, ale też uniwersalne zasady życia codziennego.

Koordynacja

Dla piłkarza jest niezmiernie ważna. Ogólnie można określić, że wpływa na wszechstronność i zdolność radzenia sobie w różnych boiskowych sytuacjach. Np.: sposób prowadzenia piłki, przyjęcia, zwodu, umiejętność improwizacji w grze 1 na 1, radzenie sobie z różnymi przeciwnikami, gra na różnych pozycjach, w różnych systemach gry i rodzajach nawierzchni.

Technika

Podstawa w operowaniu piłką. Strzał, podanie, odbiór piłki przeciwnikowi, wyrzut piłki z autu.

Szacunek dla innych

Zasady fair play, granie zgodnie z zasadami.

Współpraca w zespole

W sporcie zespołowym ważne jest zachowanie wobec kolegów z zespołu. Objawia się w trakcie gry, gdzie podania lepiej ustawionym partnerom przynosi korzyści całej drużynie. Empatia jest też ważna na treningu. Pomaga utrzymać dobrą atmosferę, co również przekłada się na korzyści całej drużyny. Podobnie jak szacunek dla innych jest ważne również poza sportem.