Taniec, balet

Taniec, balet

Warsztaty wpływają na rozwój psychofizyczny dziecka, kształtują jego wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu, inspirują dzieci do tworzenia własnych układów choreograficznych, rozbudzają zainteresowanie tańcem, a także budują w dzieciach wiarę w swoje możliwości i umiejętności taneczne.

Opis

Taniec klasyczny, taniec nowoczesny…

Nasze kursy to duża dawka wiedzy, energii i świetnej zabawy przy muzyce. Zależnie od wybranego kursu dzieci uczą się tańców klasycznych (np. walc angielski), latynoamerykańskich (np. cha-cha), tańców ludowych (np. Krakowiaka, Oberka) oraz poznają kroki i układy taneczne do muzyki nowoczesnej. Ciekawe aktywności, roztańczeni i pełni energii instruktorzy, ulubione zabawy ruchowe, sprawdzone scenariusze zajęć sprawiają, że dzieci uwielbiają cotygodniowe spotkania z tańcem.

Balet

to zajęcia ściśle ukierunkowane na wybraną dyscyplinę. Małe baletnice poznają takie elementy baletowe jak: pierwsza, druga, piąta pozycja stóp, pierwsza, druga, trzecia pozycja rąk, plie, releve, passe, battement tendu, grand battement, pique, arabesque, skoki, saute, pas de chat (skoki szpagatowe) i inne.

Obowiązkowym elementem zajęć jest rozciąganie. Naszym celem jest dążenie do pozycji szpagatu i sznurka (nie za wszelką cenę). Zależy nam, aby dziecko czerpało radość z rozciągania, aby pierwsza przygoda z baletem przerodziła się w pasję w przyszłości.